BANAZININ İÇME SUYU ALTYAPISI YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

BANAZININ İÇME SUYU ALTYAPISI YENİDEN İNŞA EDİLİYOR
  • 12.07.2017
  • 750 kez okundu

2Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya’nın tamamına uzun yıllar hizmet verecek güçlü projelerini hayata geçirerek daha sağlam altyapıya ulaşmayı hedefliyor. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Konak Mahallesi’nde 5,1 milyon TL maliyetinde 21,5 km’lik İçmesuyu altyapı çalışmaları devam ediyor.

Dr. Özgür Özdemir: “Konak Mahallemize 5,1 Milyon TL Yatırım Yaparak Suyun Yönetimini Sağlayacağız”

MASKİ Genel Müdürlüğü şehrin içmesuyunu kontrol altına alarak denetlenebilir hale getirmek, kayıp – kaçak su oranını en düşük seviyeye indirmek için sağlam projelerini hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında mahalle mahalle yatırım yapıyor. Yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Ölçülebilir Alt Bölge çalışmalarımızda, bölgeye gelen ve kullanılan su miktarlarını hesaplıyoruz. Daha sonra gelen ve kullanılan suyun miktarına göre kaçak su kullanan vatandaşlarımızı ve arızalı su borularını tespit ediyoruz. Yapılan tespitler sonucunda çalışmalarımızı başlatarak bölgenin içmesuyu hattını yeniden inşa ederek, abone bağlantılarımızı tamamlıyoruz. DMA çalışmalarımız kapsamında Konak Mahallemizde 5,1 milyon TLmaliyetinde 21,5 kilometrelik İçmesuyu hat çalışması, 1,165 adet abone bağlantısı ve 1 adet debimetre odası çalışmaları devam ediyor. Süreç içinde eski hatların tamamı iptal edilip 100 yıl dayanıklı DUKTİL borular kullanılarak 50 yıllık altyapı sorunu çözüme kavuşturacağız. Çalışmalarımızın sonunda şebekelerin bakım, onarım ve işletmesi kolaylaşacak. Su kontrolümüz altına alınacak. Kayıp-kaçak su miktarı en düşük seviyeye inecek. Malatya genelinde ve Konak Mahallemizde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Özveriyle 7 gün / 24 saat çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. FELEK diyor ki:

    Çukurlar ne zaman dolacak çukurlar ondan bahsedin. 1-2 yıl bekleriz artık. Bakan falan gelince çukur dolar ancak.

YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script