Katırlar Neden Ürktü

Mehmet Şerif YENİAY
Mehmet Şerif YENİAY
  • 23.12.2016
  • 1.060 kez okundu

KATIRLAR NEDEN ÜRKTÜ

Ahali bir gün toplanmış bir mevzu üzerinde tartışıyorlarmış, işin içinden çıkamayınca Hadiseyi Nasrettin Hocaya götürmeye karar vermişler.

Hocam:

-Biz ölenlerimizi mezara koyup geliyoruz fakat merak ediyoruz kabirde neler oluyor.

Hoca der ki:

-Doğrusu bu hususta sorulan da soran gibidir.

Bir süre bu müşkül konu üzerinde mülahaza ettikten sonra bir ortak kanata varırlar. Ortak kanaat şudur: Bir mezar kazılacak ve gönüllübir gözlemci oraya bırakılacaktır.Fakat ortada bir sorun var;bu eylemi kim yapacak?

Gönüllü birini bulamazlarve ahali bi-çare olarak dağılır.

-Hoca bu işin üzerine kalacağını en baştan anlamıştır ama neyse…

Hocaya tekrar gelirler:

-Hocam bu işi sizin yapmanız daha münasip olur, hem böyle müşkülatlı bir mevzuyu sizin gibi bilge birinin gözlemlemesi daha uygun değil mi?…

…Ahali gider İpek yolunun kenarında uygun bir yer bulur ve kazarlar. Hocayı mezara korlar.

Hoca bir gün bir gece bekler, bakar ki hiçbir şey olmuyor, sıkılır ve mezardan çıkmaya karar verir.Hoca mezardan tamda doğrulurken “İpek Yolu’ndan” geçmekte olan Ecnebinin fincan kervanı ürker ve tüm fincanlar kırılır…

Ahali ikinci gün gelir ve Hocaya sorar:

-“Hocam yeraltında neler oluyor”.

Hoca cevap verir:

-“ Fincancı katırını ürkütmezsen” bir şey olmuyor eğer ürkütürsen adamı bir güzel dövüyorlar…

…Evet, başımızı her doğrulttuğumuzda, doğrultmaya çalıştığımızdabirilerinin ticaret katırları( “Carter” ler) ürküyor. Tamam, katırdır ürker de bu katırların halen “İpek yolunda”ne işi var? Neden doğunun kaynakları sürekli batıya akar?

…Bakınız son zamanlarda yaşadığımız üzücü hadiselere bunların “yeraltı” dünyasında, karanlık dünya da mutlaka bir karşılığı, açıklaması vardır ancak biz bunları onların jurnaliyle öğreniyoruz.

Şunun altını özellikle çizerek söylemek istiyorum;

adi sokak kavgaları hariç tüm olayların arkasında bir masa başı çalışması vardır.”

Bunların hiç biri spontane gelişen hadiseler değildir, ki bu çalışmalar onlar açısından semeresini de vermiştir.

Millet olarak, Dünya Müslümanları olarak hakikaten zor günlerden geçiyoruz. Gün geçmiyor ki yüreğimize bir ateş düşmesin. Ankara, İstanbul, Kayseri… Halep,bunların hepsi de bizim canımızı yakmaya yönelik.( Burada yaşadığımız üzücü hadiseleri paylaşmak istemiyorum zaten hepinizde malumdur.)

Şu bir hakikat ki tüm dünya mazlumlarının gözü üzerimizde, maalesef ki toplum olarak bizim gösterdiğimiz hassasiyeti ve özveriyi de gösteren başka bir millet de yok.

Lütfen tüm iç hesaplaşmalarımızı bir kenara bırakalım çünkü bu bir varlık yokluk mücadelesidir, bu gemi bir defa su alırsa inanın bizi kurtaracak kimse bulamazsınız. Dünya mazlumlarına hamilik yapan son kale burasıdır.

Şöyle bir algıya kimse düşmesin; “ne olacak ki, bize bir şey olmaz”…Batının göz kamaştıran yaşamı tamamen kendinedir. O lüksüne, konforuna bir “Asyalıyı” asla ortak etmez. Bakınız Küffarın elinin değdiği ülkelere; taş üstünde taş, gövde üstünde baş kalmadı. Onlarla bizim aramızda ki fark tamamen ontolojiktir.

“ O İŞ BAŞINA GEÇTİ MİYERYÜZÜNDE BOZGUNCULUK ÇIKARMAYA, EKİNİ NESLİ HELAK ETMEYE ÇALIŞIR” 2/205

Şerif

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Hamit fırtına diyor ki:

    Mehmet Şerif bey öncelikle güzel yazılarınız için size teşekkür ederim konu hakkında elbette size hak veriyorum ama elimizden gelen sadece mazluma dua küffara katile bedduadır bizler bireyler olarak yanlız bunları yapabiliyoruz zaten başka birşey de yapmıyoruz.yapılan zulmü ve katliamları görüyoruz ama birileri bizlere bunu alıştırmışlar kendimizi başkalarının idaresine bırakmışız ALLAH’ın , Kuran’ın ve Resulünün yolunu terkettmişiz sadece dünya hayatı için bu yapılanlara göz yummak mecburiyetinde bırakılıyoruz .Ümmet olarak biran önce kendimize gelmemiz gerektiğini ve yine ümmet olarak uyanık olmamız gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla

YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script