Konak’ta taşınmaz kiraya verilecek

Konak’ta taşınmaz kiraya verilecek
  • 19.06.2017
  • 620 kez okundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Şire Pazarı civarında bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü binasının yıkılıp yerine otopark yapılmasını kararlaştırdı. Aralarında Kasap ve Şire Pazarının yanı sıra yemeniciler, manifaturacılar, hububatçılar gibi yüzlerce esnafın bulunduğu Akpınar Bölgesindeki trafik karmaşıklığını önlemeye yönelik süreci başlatan Büyükşehir Belediye Meclisi, Asayiş Şube Müdürlüğü hizmet binasının yerine otopark yapılmasına ilişkin maddeyi oybirliği ile kabul etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı’nın ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 16.30’da yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti. Meclis toplantısında ilk olarak 14 Haziran 2017 tarihinde yapılan toplantının karar özeti okunarak kabul edildi.

Karara bağlanan gündem maddeleri:

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait Yeşiltepe ve Konak Mahallelerinde bulunan 15 adet taşınmazın satışı,Kongre Kültür Merkezi yanında bulunan Kerpiç Evlerin güvenliği için 6 güvenlik görevlisinin alımı,Toplu Ulaşım araçlarının Bayramın 1. Günü ücretsiz hizmet vermesi, Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait Konak Mahallesindeki bir taşınmazın 5 yıllığına kiraya verilmesi, Mevcut planda Konut+ticaret fonksiyonunda kalan İlyas Mahallesi 5480 19 ve 11 numaralı parsellerin konut fonksiyonundan çıkarılarak tamamen ticari fonksiyona dönüştürülmesi, Mevcut planda okul yapımı için eğitim alanı olarak ayrılan Çamurlu Mahallesi 4690 Ada2 Nolu parsele, Valiliğin “Bakımevi” yapılması, sosyal tesis alanına dönüştürülmesi, Akçadağ Çatyol Mahallesi 1294,1303, 1304 ve 1305 nolu parsellere yenilenebilir enerji tesisi alanı fonksiyonu verilmesi, Kuluncak İlçesinde bulunan mera vasıflı parsellerin tahsis amacının değişikliği, Mevcut planda ikiz nizam 3 kat olan Yeşiltepe Mahallesi 3 parselin ayrık nizam 3 kat olarak değiştirilmesi, Yaka Mahallesi 179 ada 32 nolu parsele Kamu Hizmet Alanı fonksiyonu verilmesi, Yeşilyurt Belediyesi 2017 Mali Yılı Bütçesine 62 milyon 270 bin lira ek ödenek verilmesi, Mevcut planda konut alanında kalan İnönü Mahallesi 4844 ada 19 ve 11 nolu parsellere “Ticaret+konut” fonksiyonu verilmesi, gibi maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ